Wijzigingen in het huurrecht (2025)

Op deze pagina vind je de meest actuele wijzigingen in het huurrecht. Heb je vragen over dit onderwerp of wil je weten wat de wijzigingen specifiek met zich meebrengen voor jou? Neem dan contact op met één van onze huurrechtadvocaten in Almelo, Tubbergen of Oldenzaal

Wijzigingen per januari 2025

Wet betaalbare huur en maximale huurverhogingen

Het overgangsrecht dat op grond van de Wet betaalbare huur gold, is per 1 juli 2025 geëindigd. Vanaf 1 juli 2025 gelden daarom per direct nieuwe regels voor de maximale huurverhoging:

  • Midden huurwoningen: hiervoor geldt in 2025 (dus van 1 januari 2025 tot 1 januari 2026) een maximale huurverhoging van 7,7%.
  • Vrijesectorwoningen: hiervoor geldt in 2025 (dus van 1 januari 2025 tot 1 januari 2026) een maximale huurverhoging van 4,1%.
  • Sociale huurwoningen: bij een kale huur van €350 of meer per maand mag de huur vanaf 1 juli 2025 met maximaal 5% worden verhoogd. Is de kale huur lager dan €350, dan mag de huur met maximaal €25 per maand omhoog, ook als dit meer dan 5% is.

Wijzigingen per juli 2024

Wet vaste huurcontracten (1 juli 2024)

 

Op 1 juli 2024 is de Wet vaste huurcontracten in werking getreden. Het belangrijkste gevolg van deze wet is dat er vanaf deze datum geen tijdelijke huurcontracten meer gesloten mogen worden. Hier bestaan overigens wel enkele uitzonderingen op.

Voor huurcontracten die voor 1 juli 2024 zijn afgesloten, geldt nog de oude regeling, tenzij deze worden verlengd. In dat geval wordt het contract namelijk een contract voor onbepaalde tijd.

Neem contact op met Renée Neurink!